Uncategorized

Vual Kumaş Nedir?

admin on 18 Şubat 2021

Vual Kumaş Nedir?

Vual Kumaş %100 pamuktan üretilmiş, hafif, rahat bir tekstil kumaşıdır. Ancak doğal elyaftan üretilen vual kumaşlarda vardır. Kelime anlamı olarak; ’’ince örtü’’ anlamına gelen ’’Vual Kumaş’’ Fransızca kökenli bir kelimedir. Parlak ve kaygan yapısından dolayı ipek kumaşa benzetilen vual kumaş; Başörtüsü, iç çamaşırı, elbise, şalvar gibi birçok üretim kaleminde kullanılmaktadır. Günlük kullanım için oldukça ideal oldukları için çoğunlukla tercih edilen yüksek kalitede bir kumaştır. Tüm vücut yapılarının kolayca kullanılabileceği vual kumaş alerjik semptomlara yol açmaz bu sayede hassas cilt yapısına sahip kişilerde rahatlıkla kullanabilir. Ev dekorasyonunda da çoğunlukla kullanılan vual kumaşlar yastık kılıfları ve perdeler gibi önemli ev dekorasyonu ürünlerinde kullanılmaktadır. Yüksek kalite vual kumaşlarda ipeksi yumuşaklık oldukça dikkat çeken bir özelliktir.

Vual Kumaşın Özellikleri

Vual kumaşın özellikleri;

1 Vücut terini emerek rahat bir kullanım sunuyor olmasıdır.

2 Organik yapısından dolayı vual kumaşlar vücutta alerjik reaksiyonlara yol açmaz.

3 Rahat ve hafif yapısından dolayı kullanımı oldukça rahattır.

4 Sık ve düz olarak örülen vual kumaşlar kolay kırışırlar.

5 Şeffaf yapısından dolayı kıyafetlerde içi gösterir, ancak oldukça dayanıklı bir yapıya sahiptir.

6 zarafet dolu bir görünümü olan vual kumaşların suyu emme özelliği vardır.

Vual Kumaşın Bakımı

%100 pamuk olarak üretilen vual kumaşın bakımı oldukça önemlidir. Hassas kumaşlar arasında olan vual kumaşları sıcak suda yıkamamanız gerekmektedir. Sıcak su ile yıkanan vual kumaşlar çekme yapabilir ve normalden fazla kırışabilir. Bu yüzden vual kumaşları el ile yıkamak en çok önereceğimiz yöntemdir. Kuru temizleme yapılması kullanım ömrü açısından daha sağlıklı olacaktır tabi.

Vual kumaşları yüksek ısıda ütüleyebilirsiniz lakin santrifüjlü kurutma (çevirerek ya da kurutma makineleri ile yapılan kurutma) yapmamalısınız.  Yıkama ve kurutma özelliklerine dikkat ettiğinizde vual kumaşlar oldukça uzun ömürlü kullanım kalitesine sahip kumaşlardır.

0 comments
Post a comment